ARTYŚCI

ŁobaszewskaGrażyna Łobaszewska

Wokalistka i kompozytorka. Znana z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody” (1984), „Piosenka o ludziach z duszą” (2006), „Brzydcy” (1987), czy „Gdybyś” (1978).

Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Skowron, Janusz i Ścierański, Krzysztof. Od 1997 r. współpracuje z Triem Śmietana, Jarosław. Wielokrotnie brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła także w trasach koncertowych po USA i Francji.

 

LeszkoKarolina Leszko

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki.
Występowała na koncertach z udziałem Kasi Kowalskiej, Hanny Banaszak, Justyny Steczkowskiej, Staszka Soyki oraz Jacka Wójcickiego. Od lat jest zapraszana jako solistka do udziału w dużych projektach muzycznych, takich jak Michael Jackson SymfonicznieWhitney Houston Symfonicznie, Frank Sinatra Symfonicznie czy Abba Symfonicznie. Karierę rozwija nie tylko w Polsce – w 2013 roku nawiązała stałą współpracę z kilkoma renomowanymi orkiestrami w Norwegii.
Szerokiej publiczności dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland oraz Must be the music. W 2017 roku wystąpiła ze swoim singlem „Oboje wiemy” w koncercie DEBIUTY podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 

 

JajkiewiczMarcin Jajkiewicz

Wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczył w wielu programach rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol, czy gościnnie w programie Jaka to melodia. Były wokalista zespołu Button Hackers, z którym w 2006 roku piosenką Między nami wyśpiewał I nagrodę w konkursie Przebojowe Lata Jedynki- Sopot Festiwal oraz drugą w konkursie międzynarodowym, również w Sopocie. Jest wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka – laureata programu Mam talent.

 


CzyżykiewiczMirosław Czyżykiewicz

Pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV (Sekcja Muzyki Rozrywkowej). Przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej, w swojej twórczości prezentujący refleksyjne podejście do życia jako do tematu.

 

 

 

 

 DomanskiWaldemar Domański

Pomysłodawca i inicjator Biblioteki Polskiej Piosenki, pomysłodawca „Lekcji Śpiewania”, organizator wielu krakowskich akcji społecznych i kulturalnych, pomysłodawca akcji społecznych: Pogromców Bazgrołów, Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka oraz Lokomotywy – Koalicji Kolei Galicyjskiej. Zgodnie z hasłem „Patriotyzm nie musi być cierpieniem!” Waldemar Domański stara się zmienić sposób obchodzenia świąt państwowych w Polsce – z koturnowych na radosne. Jego najnowszym pomysłem jest koncert Memento Vitae.

 

Bartłomiej Szułakiewicz – instrumenty klawiszowe
Mateusz Gurgul – akordeon
Maciej Salus – gitary
Paweł Kluba – gitara basowa
Michał Peiker – perkusja
FUSION STRINGS – kwartet smyczkowy w składzie:
Paweł Futyma – skrzypce
Bartek Staniak– skrzypce
Paweł Rychlik – altówka
Karolina Chłostowska – wiolonczela

Pomysł, kierownictwo artystyczne, scenariusz – Waldemar Domański

Aranżacje, kierownictwo muzyczne – Bartłomiej Szułakiewicz
Scenografia, reżyseria – Wojciech Dawid Terechowicz

Kierownik projektu – Magdalena Gaisek-Gurgul

Reklamy