ARTYŚCI

Łobaszewska

Grażyna Łobaszewska

Wokalistka i kompozytorka. Znana z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody” (1984), „Piosenka o ludziach z duszą” (2006), „Brzydcy” (1987), czy „Gdybyś” (1978).

Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Skowron, Janusz i Ścierański, Krzysztof. Od 1997 r. współpracuje z Triem Śmietana, Jarosław. Wielokrotnie brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła także w trasach koncertowych po USA i Francji.

 

SLVK_1 Sławek Uniatowskicx

Sławek Uniatowski

Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show  „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 20 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

23 maja 2018 roku ukazał się album „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego, na którym Uniatowski śpiewa utwór „Nie ma jak Bacharach” na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego.

W czerwcu 2018 roku wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał utwór z „5 rano” z albumu „Metamorphosis”.

 

 

aimg_036c

Iwona Loranc

Polska piosenkarka, aktorka, pochodzi z Bielska- Bialej, od lat współpracuje  z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia w Warszawie.

W 2002 roku otrzymała Grand Prix na PPA we Wrocławiu, Grand Prix na SFP w Krakowie, FAMA w Świnoujściu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, oraz liczne pierwsze nagrody na festiwalach poezji i piosenki artystycznej.

Za szczególne osiągnięcia w roku 2002 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej IKAR.
Płyty:  „Tricolor”, „Znaki na niebie”, „Loranc śpiewa Jakubczak” , „Brzegi” i w duecie z Grzegorzem Tomczakiem, „O’Powieści o kobietach”. W 2009 roku utwór „Szukałem Cię wśród jabłek” wykonany w duecie z Grzegorzem Tomczakiem utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki przez kilka tygodni.

 

 

czyzykiewicz 1r

Mirosław Czyżykiewicz

Pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV (Sekcja Muzyki Rozrywkowej). Przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej, w swojej twórczości prezentujący refleksyjne podejście do życia jako do tematu.

 

 

 

 

Untitled-2

Waldemar Domański

Pomysłodawca i inicjator Biblioteki Polskiej Piosenki, pomysłodawca „Lekcji Śpiewania”, organizator wielu krakowskich akcji społecznych i kulturalnych, pomysłodawca akcji społecznych: Pogromców Bazgrołów, Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka oraz Lokomotywy – Koalicji Kolei Galicyjskiej. Zgodnie z hasłem „Patriotyzm nie musi być cierpieniem!” Waldemar Domański stara się zmienić sposób obchodzenia świąt państwowych w Polsce – z koturnowych na radosne. Jego najnowszym pomysłem jest koncert Memento Vitae.

 

 

Organizator – Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki
Współorganizator – Zarząd Cmentarzy Komunalnych
Pomysł, kierownictwo artystyczne – Waldemar Domański

 WYKONAWCY:

W bieżącej edycji wystąpią:
Grażyna Łobaszewska – wokal
Iwona Loranc – wokal
Sławek Uniatowski– wokal
Mirosław Czyżykiewicz – wokal
Waldemar Domański – narrator

Instrumentaliści:

Bartłomiej Szułakiewicz – instrumenty klawiszowe
Mateusz Gurgul – akordeon
Maciej Salus – gitary
Paweł Kluba – gitara basowa
Michał Peiker – perkusja
MANUS – kwartet smyczkowy w składzie:
Justyna Dybek – Boczek – skrzypce
Anna Hyla-Praschil – skrzypce
Paweł Rychlik – altówka
Tomasz Grzyb – wiolonczela

Aranżacje, kierownictwo muzyczne – Bartłomiej Szułakiewicz
Scenariusz, reżyseria – Łukasz Czuj
Kierownik projektu – Magdalena Gaisek-Gurgul

 

%d blogerów lubi to: